Biblioteka szkoły podstawowej w Ciechowie

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

 

Bibliotekarz: mgr Teresa Ślęzak

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dziennik elektroniczny

     Biblioteka szkolna służy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Rozwija potrzeby czytelnicze i informacyjne związane z nauką i indywidualnymi zainteresowaniami. Stwarza warunki do samodzielnego zdobywania wiedzy, przygotowuje do korzystania z innych bibliotek i do samokształcenia.

Aktualności

 

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych upływa pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Wszyscy lubimy przenosić się w ich magiczny świat, teraz jest właśnie ku temu okazja. Po zapoznaniu się z wybranymi tekstami możecie spróbować swoich sił w konkursach:

 

KONKURS CZYTELNICZY dla klas 2-3

Przeczytajcie baśnie : „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królowa Śniegu”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Śnieżka” i weźcie udział w konkursie czytelniczym.

Konkurs odbędzie się 4 listopada 2021r., będzie on miał formę krzyżówki i testu. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie chęci udziału w bibliotece szkolnej . 

KONKURS CZYTELNICZY dla klas 4-7

Przeczytajcie legendy: „Legenda o krakowskim hejnale”, „Smok wawelski”, „Warszawska syrenka”, „Bazyliszek”, „Złota kaczka” i weźcie udział w konkursie czytelniczym „Polskie legendy”.

Konkurs odbędzie się 8 listopada 2021r. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie chęci udziału w bibliotece szkolnej.

KONKURS PLASTYCZNY

dla uczniów z klas 1-8.

Namalujcie dowolną techniką plastyczną, na papierze formatu A3 (kartka z dużego bloku technicznego)

„Postać z baśni lub legendy”

Pracę należy wykonać do 29 października 2021r. i  oddać do biblioteki szkolnej.

 

Zapraszam do udziału w konkursach, można zdobyć punkty i nagrody!!!

 

 

Czytam bo lubię

04.10.2021

Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Czytelnicy do udziału w konkursie:

 „Czytam bo lubię”   

Szukajcie i czytajcie książki z biblioteki szkolnej spełniające  określone kryteria, 

umieszczone w  tabelce (dostępna w bibliotece), którą po uzupełnieniu należy przynieść do biblioteki szkolnej.

Na uczestników, którzy zapełnią kartkę odpowiednimi informacjami  o książce czekają upominki.

Dobrej zabawy!!!

 

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów. Tytuły książek nie mogą być lekturami. Jeden tytuł może być użyty tylko raz. Kolejność czytanych książek jest dowolna. Do wybranej, przeczytanej książki trzeba wykonać dowolną techniką ilustrację, na kartce z dużego bloku technicznego (Format A3 ). Czas trwania konkursu od 1października do 8 kwietnia

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po długiej, wakacyjnej przerwie. Zapewniamy, że będzie to rok pełen niesamowitych odkryć czytelniczych i pasjonujących przygód. Odbędą się również konkursy i  imprezy biblioteczne.

Czekamy na Was!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

10.05.2021r.

Dzisiaj rozpoczyna się wyjątkowe święto - Tydzień Bibliotek.

 Jest to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Każda edycja przebiega pod innym hasłem.

 

Hasło przewodnie tegorocznych wydarzeń bibliotecznych brzmi

ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE.

Motto można odnieść zarówno do fizycznej obecności w bibliotece, jak i do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów i wydarzeń, do których docieracie poprzez strony i portale internetowe, media i komunikatory społecznościowe.

Z tej okazji zachęcam Was do skorzystania z materiałów, wśród których znajdziecie puzzle, krzyżówki itp. umieszczonych w poniższym linku:

 

https://wakelet.com/wake/nrk_vxkYwcrQLj0g30SZ_