Dzień Wiosny w klasach młodszych

         Tradycyjnie, 21 marca 2013 roku uczniowie klas I-III SP przygotowali uroczyste pożegnanie zimy i radosne powitanie wiosny. Przypomnieli sobie zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną oraz nasze tradycje związane z nadejściem wiosny.            

                                                                    

       Po krótkim wspólnym spotkaniu, dzieci utworzyły pochód z kwiatami i Marzanną na czele. Idąc przez Ciechów śpiewały piosenki o wiośnie. Po powrocie do szkoły, na wyznaczonym miejscu pod kontrolą nauczycieli spaliły Marzannę - symbol zimy. Recytowały przy tym wiersz „Szmaciana Panna”, śpiewały piosenki i bawiły się wokół ogniska. Na zakończenie zajęć w tym dniu uczniowie malowali plakaty o wiośnie, którymi potem udekorowali hol i korytarze szkoły. Organizatorem obchodów Dnia Wiosny w klasach młodszych była Pani Bożena Janusz.