Projekty gimnazjalne

Dnia 6 czerwca 2013r. w sali sportowej odbyła się      prezentacja gimnazjalnych projektów edukacyjnych. Zostały one przygotowane przez uczniów klas drugich Gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym uczniowie mieli na przygotowanie swoich prezentacji ok. sześciu miesięcy.  

Publiczność miała możliwość zapoznania się z 10 projektami.     

Były to:

   
 • Język angielski jako język globalny 
 • Najsłynniejsze sanktuaria w Polsce
 • Pierwsza miłość wśród nastolatków
 • Język polski jako jeden z najtrudniejszych w Europie
 • Kształtowanie uzdolnień motorycznych
 • Co ludzie zawdzięczają Archimedesowi
 • Grawitacja - wszechświat i życie codzienne
 • Opory ruchu i ich wpływ na ruch ciał
 • Roślina – organizm żywy
 • Z czego słyną Niemcy?

Tegoroczne projekty zachęciły uczniów do innego spojrzenia na prawie wszystkie przedmioty szkolne, bowiem tematyka projektów była bardzo szeroka i różnorodna. 

Pokaz projektów odbywał się głównie za pomocą prezentacji multimedialnej i jej omówienia.

Uczniowie przedstawiali owoce swojej pracy przed dyrekcją, wychowawcami, opiekunami projektów oraz swoimi kolegami - uczniami wszystkich klas Gimnazjum, co dla niektórych było mocno stresujące, ale też mobilizujące do zachowania powagi, właściwego zaprezentowania swojej pracy, uważnego wysłuchania swoich kolegów. Prawie wszyscy uczniowie dostosowali się też do wymogu odświętnego stroju tego dnia.

Nad całością realizacji projektów gimnazjalnych czuwała koordynator p. Monika Heba – Wierzbicka, a nad prezentacjami p. Agnieszka Buksa.