..

.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

We wtorek 27 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu szkołę odwiedził Pluszowy Miś, który przygotował dla dzieci kilka zadań. Poszukiwania Misia uczniowie rozpoczęli w sekretariacie szkoły, gdzie mały przyjaciel zostawił im list – zagadkę. Po jej rozwiązaniu powędrowali dalej… Odwiedzili salę gimnastyczną i bibliotekę szkolną, gdzie wysłuchali historii powstania  święta.. Następnie w swoich salach dzieci bawiły się z misiami w „ciepło – zimno” oraz tworzyły portrety. Święto przebiegło w miłej  i radosnej atmosferze, a dzieci w tym dniu poznały bliżej budynek szkoły i siebie nawzajem.

 

Spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klas I-III SP

3,2,1 START!

Dnia 21.11.18r. z inicjatywy wicedyrektora i Samorządu Uczniowskiego odbyła się zabawa integracyjna pt. ,,Mali Przedsiębiorcy – Bar Pychotka”. Udział wzięli rodzice wraz ze swymi pociechami. Do zawodów stanęli uczniowie klas 1-3 z wychowawcami:

Kl. 1a z p. Elżbietą Dębską

Kl. 1b z p. Heleną Bielecką

Kl. 2a z p. Natalią Kołodziej

Kl.  2b z p. Danutą Kaznowską

Kl. 3a z p. Bożeną Janusz

Sala gimnastyczna zamieniła się w Bar Pychotka, w którym ,,pracowali” uczestnicy zabawy. Celem było ,,wyprodukowanie”  zdrowej żywności w określonym czasie. Wszystkie klasy wykazały się wielkim zaangażowaniem  i przestrzegały zasad fair play, dlatego cała impreza przebiegła w niezwykle miłej atmosferze. Przedsiębiorczość, oszczędzanie i podejmowanie decyzji to tylko niektóre umiejętności, które doskonalone były podczas wspólnej zabawy.  Działania zespołowe sprawiły, że uczniowie i rodzice współpracowali wspierając się i udzielając wskazówek. Wcielili się w role prawdziwych przedsiębiorców i zdaje się, że bardzo dobrze czuli się w tej roli. Impreza integracyjna zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Serdeczne podziękowania kierowane są do uczniów i rodziców, którzy wzięli udział w imprezie. To wydarzenie na pewno pozostanie wszystkim na długo w pamięci. 

 

„Pociąg do wolności”

„Pociąg do wolności” to tytuł wieczornicy z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie odbyło się w naszej szkole 09 listopada 2018r. o godz. 17.00. Rozpoczęło je wystąpienie p. dyrektor Moniki Heby-Wierzbickiej, która powitała zaproszonych gości i wszystkie przybyłe osoby. Następnie uczniowie klas III, IVb, Vb i VIIa oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Bożeny Janusz, p. Ewy Adamiak, p. Urszuli Amroży i p. Anety Czmyr pokazali wspaniałe widowisko artystyczne, przybliżające fakty historyczne. Młodzi artyści recytowali wiersze patriotyczne, przedstawiali sceny z ważnych wydarzeń z okresu, kiedy nasz kraj zniknął z mapy Europy. Wspólnie z licznie przybyłą publicznością uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Macieja Lenckowskiego. Wszystko to odbyło się w podniosłej atmosferze, a całej społeczności udzielił się uroczysty nastrój tych ważnych obchodów. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.