wydarzenia

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.

Dnia 24.03 w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu zapoznanie naszych ósoklasistów z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych we Wrocławiu (Technikunm nr 13. 

DZIEŃ WIOSNY.

W naszej szkole Dzień Wiosny był kolorowy, radosny i z wieloma atrakcjami. Uczniowie klas młodszych przygotowali sie na to wydarzenie, wykonali różnymi technikami kolorowe kwiaty i marzannę, aby dziś uroczystym pochodem przemaszerować przez Ciechów. W czasie takiego dnia nie mogło zabraknąć zabaw. Na terenie szkoły odbyła się gra terenowa, w której należało przejść stacje z zadaniami. Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy o tematyce wiosennej. Dzięki wsparciu rodziców dzieci miały także słodki poczęstunek. Nawet w Dzień Wiosny chcemy być zdrowi i dobrze się odżywiać, dlatego każda klasa przygotowała własne zdrowe menu i je wykonała od podstaw. Na koniec klasy degustowały swoje pyszne przekąski i częstowały nawzajem. A w manu bylo: smoothie, koktajle, lemoniada, kanapki, koreczki owocowe. Uczniowie klas IV – VIII bawili się razem. Zabawy zaczęliśmy od bardzo lubianego przez naszych uczniów Mini Playback Show. Każda z klas prezentowała swój układ taneczny. Kolejną atrakcją były rozgrywki i zabawy na wesoło. Klasa rywalizowały między sobą w takich konkurencjach jak: Fit piłka, Kto szybciej, Rolka wygrywa, Piłka w koszu, Balony. Po zaciętej rywalizacji wszyscy zgłodnieli, dlatego kolejnym punktem dnia było przygotowanie i wspólne spożywanie zdrowych wiosennych sałatek i kanapek.

Całą społeczność szkolna pamiętała także, że dziś przypada inna ważna data - Światowy Dzień Zespołu Downa lub inaczej Dzień Kolorowej Skarpety. Na znak solidarności wszyscy ubraliśmy dziś skarpety nie do pary i wykonaliśmy piosenkę dla wszystkich osób z zespołem. Jesteśmy z Wami.

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA.

17 marca to Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Święto to jest obchodzone nie tylko w Irlandii, gdzie jest świętem narodowym, ale także na całym świecie. Nasza Szkoła także uczciła ten dzień. Symbolem tego dnia jest koniczyna oraz kolor zielony dlatego uczniowie przyszli w ten dzień do szkoły ubrani na zielono, dodatkowo ci, którzy mieli przy sobie koniczynę nie musieli zgłaszać braku zadania domowego lub braku książek. W klasach młodszych uczniowie mieli ciekawe zajęcia związane ze św. Patrykiem, np. oglądali film o życiu świętego, rozwiązywali quizy, tworzyli plakaty oraz tańczyli.

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE - "OBIEŻYŚWIAT".

Kolejne spotkanie w ramach Szkolnego Koła Turystycznego "Obieżyświat". 13 marca gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, codziennym dniu w remizie. Panowie opowiedzieli także o akcjach na których byli czy to w naszej okolicy ale także o wyjazdach zagranicznych. Oprócz opisu życia strażaka na członków "Obieżyświata" czekała prelekcja z pierwszej pomocy. Panaowie opowidzieli o różnych zagrożeniach i w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Na początku sami pokazywali jak prawidłowo wykonać resuscytację, wyjaśnili jak korzystać z defibrylatora, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz co robić gdy ktoś się dławi. Następnie nasi uczniowie sami mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Na koniec naszego spotkania uczniowie mogli obejrzeć strażacki wóz bojowy, usiąść za jego kierownicą, dotknąć sprzętu, który używany jest przy różnego rodzaju akcjach oraz założyć sprzęt strażacki. Bardzo dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej za przyjazd i udzielenie pokazu pierwszej pomocy.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI.

Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Wierszykarnia" dla klas młodszych miał miejsce 07.03.2023r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach. Nasza szkołę reprezentowali: Malwina, Maks i Hania, pojechali zmierzyć się z najlepszymi z okolicznych szkół.

Wyniki konkursu:

Malwina Mamińska - 1 miejsce w kategorii klas 3

Maksymilian Przystał - 1 miejsce w kategorii klas 2

Hania Kurek - wyróżnienie w kategorii klas 1

Serdecznie gratulujemy!