Dzień Kropki

 

DZIEŃ KROPKI

 

   Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.       

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds, w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

       Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Kropki. Uczniowie realizując jedno z zadań, w ramach Turnieju Klas, mieli namalować w wyznaczonych miejscach wokół szkoły zwierzęta, które wcześniej wylosowali. Piękne rysunki powstały tylko i wyłącznie za pomocą kropek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.